25 maja Stadion Wrocław zaświeci na pomarańczowo !

Maj jest miesiącem świadomości o zespole Pradera-Williego, 25 dzień tego miesiąca – dniem świadomości o tym rzadkim schorzeniu, a kolor pomarańczowy – jego symbolem. To właśnie dlatego w piątek Stadion Wrocław rozbłyśnie na pomarańczowo. W tym samym dniu we wrocławskich autobusach i tramwajach rozpocznie się wyświetlanie spotu przygotowanego przez wrocławską Fundację „Potrafię Pomóc”. Spot jest elementem kampanii społecznej „To nie jest bajka”, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o chorobie wiecznego głodu. Spoty były emitowane i wciąż się pojawiają w TVP oraz w Polskim Radiu.

https://www.youtube.com/watch?v=VsnlM27BDVY

Zespół Pradera-Williego to ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna. Jej głównym objawem jest ciągły głód. Uczucie głodu spowodowane jest zaburzeniami mózgu, który wciąż krzyczy „umieram, musisz coś zjeść”. Z tego powodu chorzy muszą być pilnowani 24 godziny na dobę. W przeciwnym razie mogą zjeść tak dużo, że dojdzie do pęknięcia żołądka i śmierci – zdarzyły się takie przypadki. Z tego powodu Fundacja „Potrafię Pomóc” chce wybudować we Wrocławiu pierwszy w Polsce dom samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego, w którym chorzy mogliby zamieszkać wówczas, gdy ich rodzice nie będą już mieli sił na opiekę. Właśnie powstaje projekt koncepcyjny rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu „Potrafię Pomóc” oraz domu samodzielności, który będzie jego częścią.

https://potrafiepomoc.org.pl/kampania-spoleczna-to-nie-jest-bajka-zespol-pradera-williego-skazani-na-wieczny-glod/

W zbiórce pieniędzy na budowę domu samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego pomogą uczestnicy Charytatywnego Maratonu na Rowerach Stacjonarnych, którzy 27 maja spotkają się przed wrocławską Halą Stulecia. Można do nich dołączyć!

https://potrafiepomoc.org.pl/charytatywny-maraton-na-rowerach-stacjonarnych-27-05-2018/

Ale o chorych na zespół Pradera-Williego oraz na Zespół Shaafa – Young’a – bardzo rzadką chorobę genetyczną, której objawy są podobne do objawów PWS – przypominać będą również uczestnicy biegu, który Fundacja „Potrafię Pomóc” współorganizuje w trzech miastach: 8 czerwca w Poznaniu, a 9 czerwca – we Wrocławiu i w Rzeszowie.

https://potrafiepomoc.org.pl/wez-udzial-w-biegu-swiadomosci-pokaz-ze-potrafisz-pomoc/

http://biegwiecznieglodni.potrafiepomoc.org.pl/

Każdej z imprez towarzyszyć będzie sporo atrakcji, ale to nie jedyny powód, dla którego warto dołączyć do tych, którzy potrafią i chcą pomóc oraz wesprzeć osoby urodzone z rzadkimi chorobami genetycznymi!

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Dojazd

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

X