Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Pozostając na stronie akceptujesz regulamin.

Akceptuj

9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 8 – 10 czerwca

70 stoisk z piwem, blisko pół tysiąca różnych piw lanych i ponad osiemset piw butelkowych, browary polskie i zagraniczne – to tegoroczna edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. To jedno z największych wydarzeń w Europie dedykowanych unikalnym smakom i stylom piw produkowanym przez browary rzemieślnicze, jego organizatorem jest Centrum Kultury ZAMEK. Ostatnie edycje odwiedziło od 60 do 70 tys. osób.

W programie WFDP są m.in. kursy sensoryczne, prelekcje, warsztaty, pokazy i konkursy, Strefa dla Piwowarów Domowych, Strefa Turystyki Piwnej i Scena Piwno-Kulinarna, czyli miejsce spotkań osób związanych z szeroko rozumianym browarnictwem.

Wstęp na Festiwal – bezpłatny

Piknik Kulturalny towarzyszący festiwalowi zorganizuje redakcja „Co Jest Grane 24”, dodatku kulturalnego „Gazety Wyborczej”. Będzie to trzydniowa prezentacja i promocja polskich twórców: na koncertach wystąpią artyści, którzy dziś stanowią o sile naszej muzyki, będą też spotkania z nimi i inne atrakcje dla małych i dużych gości pikniku i festiwalu.

W sobotę i niedzielę (9 i 10 czerwca) dzieci wraz z rodzicami będą mogły spędzić aktywnie czas w specjalnie dla nich przygotowanej strefie. Wśród atrakcji będą m.in.: warsztaty czytelnicze z aktorką Edytą Jungowską, spotkanie z Adamem Wajrakiem, dziennikarzem i autorem książek przyrodniczych, warsztaty z ozdabiania papieru przygotowane przez Muzeum Pana Tadeusza, strefa gier planszowych, a także coś dla ciała, czyli specjalny tor jazdy na wrotkach oraz rozgrywki w badmintona i frisbee z nagrodami. Dla dorosłych uczestników przygotowana będzie też specjalna strefa mody, w której będzie można znaleźć wyjątkowe kreacje stworzone przez młode polskie marki.

LISTA WYSTAWCÓW

STREFA SMAKU

Wstęp na Piknik Kulturalny jest wolny.

Podczas Pikniku zagrają:

Piątek, 8 czerwca            –           Bovka / L.U.C: GOOD LUCK + goście / Kamp!

Sobota, 9 czerwca          –           Mery Spolsky / New People / TBA

Niedziela, 10 czerwca        –           Albo Inaczej i goście / Anita Lipnicka

Koncerty w godzinach: 17.00 – 22.00

Pełny PROGRAM oraz szczegóły Festiwalu, dostępne na stronie organizatora: festiwaldobregopiwa.pl 

Więcej informacji także na Facebooku

  1. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

i Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24 

Informacja o dodatkowym transporcie:

W dniu 8-9 czerwca 2018 roku, zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe:

T1 (Tramwajowa linia specjalna): 

Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła. II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka)

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Podwale – Most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – Most Mieszczański – Dubois – Drobnera – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – Most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – Galeria Dominikańska

Linia będzie kursowała w dniu 8/9 i 9/10 czerwca 2018 roku (piątek/sobota i sobota / niedziela) z częstotliwością co ok. 20 min. W godz. od 19.00 do 22.00 oraz z częstotliwością co 15 minut w godzinach 22.00 – 0.45 (ostatni kurs ze stadionu Wrocław) – linia obsługiwana przez 5 pociągów tramwajowych.

T2 (Tramwajowa linia specjalna):

Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła. II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Leśnica

Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska (nawrót na pl. Społecznym)

Linia będzie kursowała w dniu 8/9 i 9/10 czerwca 2018 roku (piątek/sobota i sobota / niedziela) z częstotliwością co ok. 20 min. W godz. od 19.00 do 22.00 oraz z częstotliwością co 15 minut w godzinach 22.00 – 0.30 (ostatni kurs z Leśnicy) – linia obsługiwana przez 7 pociągów tramwajowych.

Najbliższa edycja Festiwalu: 8 – 10 czerwca 2018, Stadion Wrocław.

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl