Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Pozostając na stronie akceptujesz regulamin.

Akceptuj

9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 8 – 10 czerwca

70 stoisk z piwem, blisko pół tysiąca różnych piw lanych i ponad osiemset piw butelkowych, browary polskie i zagraniczne – to tegoroczna edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. To jedno z największych wydarzeń w Europie dedykowanych unikalnym smakom i stylom piw produkowanym przez browary rzemieślnicze, jego organizatorem jest Centrum Kultury ZAMEK. Ostatnie edycje odwiedziło od 60 do 70 tys. osób.

W programie WFDP są m.in. kursy sensoryczne, prelekcje, warsztaty, pokazy i konkursy, Strefa dla Piwowarów Domowych, Strefa Turystyki Piwnej i Scena Piwno-Kulinarna, czyli miejsce spotkań osób związanych z szeroko rozumianym browarnictwem.

Wstęp na Festiwal – bezpłatny

Piknik Kulturalny towarzyszący festiwalowi zorganizuje redakcja „Co Jest Grane 24”, dodatku kulturalnego „Gazety Wyborczej”. Będzie to trzydniowa prezentacja i promocja polskich twórców: na koncertach wystąpią artyści, którzy dziś stanowią o sile naszej muzyki, będą też spotkania z nimi i inne atrakcje dla małych i dużych gości pikniku i festiwalu.

W sobotę i niedzielę (9 i 10 czerwca) dzieci wraz z rodzicami będą mogły spędzić aktywnie czas w specjalnie dla nich przygotowanej strefie. Wśród atrakcji będą m.in.: warsztaty czytelnicze z aktorką Edytą Jungowską, spotkanie z Adamem Wajrakiem, dziennikarzem i autorem książek przyrodniczych, warsztaty z ozdabiania papieru przygotowane przez Muzeum Pana Tadeusza, strefa gier planszowych, a także coś dla ciała, czyli specjalny tor jazdy na wrotkach oraz rozgrywki w badmintona i frisbee z nagrodami. Dla dorosłych uczestników przygotowana będzie też specjalna strefa mody, w której będzie można znaleźć wyjątkowe kreacje stworzone przez młode polskie marki.

Wstęp na Piknik Kulturalny jest wolny.

Podczas Pikniku zagrają:

Piątek, 8 czerwca            –           Bovka / L.U.C: GOOD LUCK + goście / Kamp!

Sobota, 9 czerwca          –           Mery Spolsky / New People / TBA

Niedziela, 10 czerwca        –           Albo Inaczej i goście / Anita Lipnicka

Pełny PROGRAM oraz szczegóły Festiwalu, dostępne na stronie organizatora: festiwaldobregopiwa.pl 

Więcej informacji także na Facebooku

Najbliższa edycja Festiwalu: 8 – 10 czerwca 2018, Stadion Wrocław.

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

Eventy i konferencje

Tel. +48 71 77 68 044
eventy@stadionwroclaw.pl