Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Pozostając na stronie akceptujesz regulamin.

Akceptuj

Dla odwiedzających

Niezwykłe lekcje na Stadionie Wrocław

W roku szkolnym 2018/2019, Stadion Wrocław przyłącza się do projektu edukacyjnego „Szkoła w Mieście”. Program, który Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia zainicjował w 2012 roku, polega na uatrakcyjnianiu lekcji poprzez przeprowadzanie zajęć dydaktycznych w przestrzeni miejskiej. W ramach projektu oferujemy możliwość wykorzystania Stadionu Wrocław jako nietypowej pomocy naukowej do przeprowadzania zajęć szkolnych.

Przygotowaliśmy propozycję zajęć na Stadionie Wrocław w ramach dwóch bloków tematycznych, z których każdy składa się z 3 możliwych tematów lekcji. Szkoły wybierają jeden lub dwa tematy, realizowane w czasie 45 minut każdy. Można też zostać u nas dłużej i zrealizować wszystkie tematy.

POBIERZ OFERTĘ

  1. Matematyka na Stadionie Wrocław – podczas zajęć stosowane jest innowacyjne i angażujące podejście do rozwijania umiejętności matematycznych i zdobywania wiedzy. Nauka zagadnień, odbywa się poprzez połączenie tematyki piłki nożnej, infrastruktury stadionu oraz przedstawienia matematyki w codziennym funkcjonowaniu w sporcie. Pozwala to na naukę sprawności rachunkowej, odczytywanie oraz interpretowanie danych i używanie pojęć matematycznych, jak również kształtowanie procesu argumentacji i logicznego rozumowania. Zajęcia są organizowane dla uczniów szkół podstawowych II etapu edukacyjnego
    klas IV-VI oraz VII-VIII.

Tematy:

  1. W poszukiwaniu geometrii na boisku;
  2. Liczby na trybunach;
  3. Liczbowy mecz.
  1. Nauki przyrodnicze na Stadionie Wrocław – Stadion Wrocław dysponujący naturalną murawą o powierzchni 7140 m2 jest obiektem, na którym codziennie zachodzą złożone reakcje chemiczne, zarówno te naturalne jak również wywoływane i kontrolowane przez człowieka. Połączenie zajęć dydaktycznych z doświadczeniami chemicznymi oraz prezentowaniem efektów tych działań bezpośrednio na Stadionie Wrocław, pozwala na przeprowadzenie zajęć w sposób innowacyjny oraz interesujący, których wartość dydaktyczna jest niezwykle wysoka. Zajęcia są organizowane dla uczniów szkół podstawowych II etapu edukacyjnego tj. klas V-VI oraz VII-VIII.

Tematy:

  1. Murawa Stadionu Wrocław;
  2. Model atomu z wykorzystaniem piłek oraz Stadionu Wrocław;
  3. Nowoczesne materiały wykorzystywane na Stadionie Wrocław.

Zajęcia są zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji.

Wszystkich uczestników zajęć zapraszamy również na zwiedzanie stadionu w promocyjnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu oraz współpracy:

cezary.olejnik@stadionwroclaw.pl
Tel. kom. +48 501 023 379
Tel. +71 77 68 036

 

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl