Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Pozostając na stronie akceptujesz regulamin.

Akceptuj

Energetyczne spotkania na Stadionie Wrocław

Energetyczne spotkania w kwietniu, czyli targi InEnerg OZE + Efektywność Energetyczna 11 i 12 kwietnia na Stadionie Wrocław.

15135818 1597671013874955 3424421666828863815 n

Fotowoltaika, biogaz, biomasa, kogeneracja i energetyka wodorowa to tematy, które pojawią się podczas tegorocznej edycji targów InEnerg OZE + Efektywności Energetycznej w dniach 11 -12 kwietnia we Wrocławiu. Polacy chcą rozwoju odnawialnych źródeł energii. Coraz większe zanieczyszczenie państw europejskich skłania do inwestycji w ”zieloną energię”. Doskonałą okazją do zaczerpnięcia najnowszych informacji na temat możliwych  rozwiązań  ekologicznej  produkcji  prądu  i  ciepła,  a  także  efektywności energetycznej będą kwietniowe targi InEnerg we Wrocławiu. Podczas dwudniowej imprezy, która odbędzie się na stadionie, odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą produktów i usług wystawców, a także otrzymać sporą dawkę wiedzy prosto od specjalistów z branży podczas konferencji i warsztatów organizowanych w ramach targów.
Pierwszego  dnia  targów  dla osób, które chcą dowiedzieć się szczegółów  na  temat  prawidłowego  inwestowania  i  instalowania  systemów  fotowoltaicznych,
REECO  Poland  wraz  z  Polskim Towarzystwem  Fotowoltaiki  zorganizuje Warsztataty: ”Fotowoltaika  –  jak  właściwie  inwesto-wać jak właściwie instalować”.
Podczas  wydarzenia zostaną omówione poszczególne etapy realizacji procesu inwestycyjnego systemów fotowoltaicznych, tj. projektowanie, montaż, testy odbioru końcowego, przyłączanie do sieci dystrybucyjnej oraz monitorowanie pracy systemów PV oraz zostaną wskazane błędy popełniane najczęściej na poszczególnych etapach. Natomiast dla tych, którzy interesują się tematyką kogeneracji zaplanowano Seminarium: Przyszłość Kogeneracji w Polsce. Eksperci z branży przedstawią m.in.: obecny stan kogeneracji w Polsce, szanse i kierunki rozwoju, ramy prawne, możliwości pozyskania dofinansowania dla kogeneracji, modele współpracy inwestorów z gminami przy rozwoju projektów kogeneracji oraz wiele innych ciekawych tematów. Z kolei przy współpracy z Dolnośląskim Klasterem Energii Odnawialnej odbędzie się VIII Dolnośląskie Forum Energii Odnawialnej, które zostanie poświęcone efektywności energetycznej  w przedsiębiorstwie.  Zaplanowane  są  prezentacje  na  takie  tematy  jak  m.in.: ,,Rola i zadania Dolnośląskiego Klastra Energii Odnawialnej”, ,,Efektywność energetyczna w  codziennej  eksploatacji  obiektu”,  ,,Aukcje  dla  odnawialnych  źródeł  energii”, ,,Modernizacja oświetlenia jako element efektywności energetycznej”  oraz ,,Kompensacja mocy biernej jako element efektywności energetycznej”.
Drugiego dnia targów, aby przedstawić rolnikom korzyści jakie płyną z inwestycji w OZE, REECO  przy  wsparciu  Dolnośląskiego  Ośrodka  Doradztwa Rolniczego  oraz  Uniwersytetu Przyrodniczego  we  Wrocławiu  organizuje III edycję Dnia Rolnictwa ”Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa”.
Jakie korzyści płyną z wykorzystania odnawialnych źródeł w rolnictwie? W jaki sposób otrzymać dofinansowanie do inwestycji? Czy możliwa jest niezależność energetyczna gospodarstw rolnych w Polsce, na bazie biomasy i PV? To tylko wybrane pytania, jakie stoją przed uczestnikami tego wydarzenia.
Ciekawym i jednocześnie nowym zagadnieniem na targach InEnerg będzie energetyka wodorowa. Na jej temat zostaną poświęcone ,,Warsztaty: ENERGETYKA WODOROWA- technologie  i  perspektywy”, które REECO organizuje wraz z firmą ATUM Sp. z o.o.  
Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej alternatywnych form energii oraz rozwiązań. Będą poruszane takie kwestie jak: praktyczne możliwości produkcji, magazynowania i wykorzystania wodoru, perspektywy rozwoju energetyki wodorowej w Polsce i na świecie, wodór jako paliwo przyszłość, nowoczesne systemy oparte na technologiach wodorowych (samochody, systemy kogeneracyjne) oraz wiele innych.

Programy wszystkich wydarzeń towarzyszących oraz rejestracja znajdują się na stronie:
inenerg.com/targi
Podczas targów nie zabraknie również okazji do tworzenia sieci kontaktów biznesowych. Jedną z nich będzie usługa „Spotkania kooperacyjne” skierowana do wszystkich przedsiębiorców, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w  szczególności  działających  w obszarze  odnawialnych  źródeł  energii 3 oraz budynków energooszczędnych.  „Spotkania kooperacyjne” mają na celu w szybki i łatwy sposób połączyć tych, którzy siebie szukają. Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i wymaga wcześniejszej rejestracji online na stronie
internetowej targów.

Targi odbędą się w Centrum Konferencyjno Eventowym Stadionu Wrocław:

Wtorek, 11.04., godz. 9.00 – 17.00

Środa, 12.04., godz. 9.00 – 16.00

Wjazd/wejście: brama A

Wejście: W3, Strefa VIP

Parking bezpłatny dla uczestników konferencji.

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

Eventy i konferencje

Tel. +48 71 77 68 044
eventy@stadionwroclaw.pl