Komunikacja i parkingi na mecz z Piastem

Specjalne linie tramwajowe, które odwiozą kibiców ze stadionu z powrotem do centrum – to sposób na sprawną komunikację podczas sobotniego meczu Śląsk – Piast.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, na zlecenie Śląska Wrocław, uruchomi specjalne linie tramwajowe, które umożliwią kibicom dotarcie do centrum miasta już po zakończeniu spotkania Śląska Wrocław z Piastem Gliwice.

Po meczu kibice będą mogli skorzystać z linii tramwajowych T1 i T2. Tramwaje T1 odjeżdżać będą z pętli Stadion Wrocław (Królewiecka) od godz. 20:00 co dwie minuty i jechać w kierunku Świdnickiej. Podstawione zostaną dwa pociągi tramwajowe. Każdy wykona jeden kurs.

Natomiast tramwaje linii T2 odjeżdżać będą z przystanku Leśnica i będą kierować się w stronę Galerii Dominikańskiej. Linia T2 w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 2 minuty po zakończeniu meczu, od około godziny 19:55. Podstawione zostaną dwa tramwaje, a każdy wykona jeden kurs.

Przypominamy, że każdy kibic Śląska może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w obrębie granic Wrocławia na trzy godziny przed meczem i dwie godziny po meczu. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu lub karnetu na dane spotkanie brązowych medalistów mistrzostw Polski.

Przypominamy o parkingach w okolicach Stadionu:
Parkingi będą otwierane na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Pojemność i ceny poszczególnych parkingów:

  • Parking wielopoziomowy Stadion Wrocław: auto osobowe 20 zł
  • Parking Królewiecka – auto osobowe 10zł, autobus 20zł
  • Parking Lotnicza – auto osobowe 10 zł

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Dojazd

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

X