Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Pozostając na stronie akceptujesz regulamin.

Akceptuj

Rok na Stadionie w liczbach

Kalendarz imprez na Stadionie Wrocław w 2018 roku wypełniło 21 spotkań piłkarskich (2 spotkania reprezentacji Polski oraz mecze Ekstraklasy i Pucharu Polski) oraz 199 imprez komercyjnych i ogólnodostępnych oraz targowych.

Z dużych wydarzeń na Stadionie odbył się festiwal muzyki elektronicznej Music Power Explosion, który zgromadził czołowe gwiazdy tego nurtu oraz prawie 15 tys. widzów oraz Kongres Świadków Jehowy, odwiedzony przez ponad 40 tys. uczestników. Wielką popularnością cieszyły się imprezy rodzinne: Bezpieczny Dzień Dziecka (20 tys. osób) oraz Mikołajki (2 tys. osób). Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudziły także dobrze znane i lubiane wydarzenia, które rokrocznie odbywają się na Stadionie: Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i międzynarodowa wystawa samochodów Raceism. A w grudniu ponad tysiąc osób świętowało przywitanie nowego roku podczas balu Sylwester na Stadionie.

W ciągu roku ponad 31 tys. osób odwiedziło Stadion zwiedzając go z przewodnikiem lub korzystając z możliwości wejścia na taras widokowy.

Na co dzień na Stadionie można skorzystać z siłowni (Fun Fit), toru gokartów (Le Mans) oraz zwiedzać obiekt z przewodnikiem lub korzystać z tarasu widokowego. W okresie wiosenno-jesiennym uruchamiane są kolejne atrakcje: skoki z dachu Stadionu (Dream Jump) oraz Park Rozrywki Arena Gigantów dla dzieci i dorosłych. Od października 2018 na Stadionie organizowane są także lekcje matematyki i przyrody dla uczniów szkół podstawowych (w pierwszym semestrze skorzystało z nich 440 dzieci). Cyklicznie odbywa się także performance teatralny aktorów z teatru Ad Spectatores, który miał premierę w lipcu 2018 r. Do tej pory odbyło się 7 spektakli, w których wzięło udział ponad 400 widzów.

Chcecie być na bieżąco z wydarzeniami, które odbywają się na Stadionie? Polecamy śledzenie naszej strony internetowej oraz fan page www.facebook.com/StadionWroclaw/. Do zobaczenia!

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl