Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Pozostając na stronie akceptujesz regulamin.

Akceptuj

Stadion Wrocław na niebiesko dla autyzmu 2 – 3.04

Już po raz kolejny w pierwszych dniach kwietnia iluminacja stadionu rozbłyśnie na niebiesko w ramach akcji Light it up blue“ na znak solidarności i zwrócenia uwagi na osoby autystyczne. Akcja ma na celu poświecenie uwagi nie tylko na osobom autystycznym, ale również na osobom, które potrzebują zrozumienia, akceptacji i pomocy ze względu na swoje problemy z interakcją społeczną, komunikowaniem się i często trudnymi zachowaniami. Wsparcie, nawet to symboliczne ma ogromne znaczenie w świetle budowania świadomości społecznej.

To jedno z najgłębszych zaburzeń w rozwoju. Dotyka wszystkich obszarów funkcjonowania dziecka i może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności. Większość osób z autyzmem wymaga pomocy i wsparcia praktycznie przez całe życie.

Autyzm dziecięcy nie jest zaburzeniem jednolitym. Wśród osób autystycznych są osoby głęboko niepełnosprawne, niemówiące, bardzo słabo funkcjonujące społecznie, ale także lepiej funkcjonujące, posługujące się mową, posiadające pewien stopień umiejętności społecznych, a czasem wyróżniają się  ponadprzeciętnym poziomem niektórych sprawności intelektualnych.

Nie ma dokładnych danych, co do liczby osób z autyzmem w Polsce. Jednak przyjmując dane z badań epidemiologicznych przeprowadzanych w różnych krajach można ocenić, iż w Polsce osób tych może być co najmniej 60 tysięcy.

Inicjatorem akcji jest przez Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu we Wrocławiu.
autyzm.wroclaw.pl
facebook.com/WroclawDlaAutyzmu/

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl