Boxing Challenge – gala boksu 18.09

Boxing Challenge to charytatywna gala bokserska, podczas której swoje walki mogą stoczyć biznesmeni, prawnicy, lekarze oraz osobistości znane ze świata show-biznes. Dwie główne idee to możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w ringu bokserskim, ale przede wszystkim wsparcie dzieci walczących z chorobą nowotworową.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Cancer Fighters, która na co dzień wspiera leczenie swoich podopiecznych, motywuje ich do walki z chorobą, organizuje wydarzenia specjalne dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych. Od samego początku organizacja jest mocno związana ze światem sztuk walki. Jej ambasadorami są m.in. była mistrzyni federacji UFC Joanna Jędrzejczyk, gwiazdy KSW Michał Materla, czy Artur Sowiński a także bokserzy Artur Szpilka i Maciej Sulęcki. Cancer Fighters ma na swoim koncie dwie edycje piłkarskiego meczu gwiazd, w których kluczowymi postaciami byli właśnie zawodniczki i zawodnicy MMA oraz bokserzy. Obie edycje odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Sztuki walki są nam niezwykle bliskie, bowiem w swoich działaniach i podczas organizowanych wydarzeń możemy liczyć na wsparcie wielu gwiazd czy to boksu, czy MMA. Organizowaliśmy już mecze piłkarskie, dlatego zaczęliśmy się zastanawiać dlaczego nie zorganizować gali bokserskiej. Dzisiaj wdrażamy ten pomysł i mamy nadzieję, że 19 września na Stadionie Wrocław zbierzemy kolejne środki, które przeznaczymy na wsparcie naszych Wojowników – opowiada prezes Fundacji Cancer Fighters Marek Kopyść.

 

Na czym zatem polega Boxing Challenge? Zawodnicy – amatorzy, przez osiem tygodni przygotowują się do stoczenia swoich walk. W czasie treningów organizują internetowe zbiórki pieniędzy, których dochód zostaje przeznaczony na leczenie podopiecznych Fundacji. Podczas gali odbędzie się dziesięć walk (każda licząca trzy rundy po 2 minuty).

 

Nie możemy doczekać się już pierwszego gongu podczas naszej gali. Wierzę, że to będzie niesamowite wydarzenie, podczas którego zrealizujemy szczytny cel, spełnimy marzenia zawodników i po prostu będziemy dobrze się bawić. Warto wspomnieć, że mało jest takich gal w Polsce, podczas których pojawia się tak duża ilość gwiazd sztuk walki. Już dzisiaj mogę potwierdzić, że będą z nami Joanna Jędrzejczyk, Michał Materla a także Artur Sowiński – dodaje Marek Kopyść.

 

Rekrutacja na kolejne gale cały czas trwa. Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na adres mailowy: boxing.challenge@cancerfighters.pl.

 

Partnerzy wydarzenia: Stadion Wrocław, In The Cage, Body Chief, Cherry Club, Samuraj Gym, Artnox Fight Sport, Wirtualna Polska

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Dojazd

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

X