Nowe godziny pracy mobilnego punktu pobrań

Od poniedziałku do czwartku punkt odwiedziło ponad 300 osób, w tym około 100 przedstawicieli zawodów medycznych: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, fizjoterapeuci i lekarze. Dla medyków, którzy chcą przeprowadzić darmowe badanie dostępna jest rejestracja internetowa na na stronie www.testy-dla-medyka.pl. Organizatorzy akcji pierwszeństwo przyznają przedstawicielom tzw. średniego personelu medycznego, w tym także salowym i rejestratorkom.

 

Więcej bezpłatnych testów dla medyków i niższa cena badań komercyjnych

Ufundowana przez sześć wrocławskich przychodni  – Ginemedica, Mama i ja, Medfemina, Na grobli, Sonokard i Venomedica –  pula 120 testów dla medyków wyczerpie się już dzisiaj. Dzięki deklaracji Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka o dofinansowaniu badań dla białego personelu, sprawdzić będzie się mogło kolejnych 300 osób, które na co dzień walczą z epidemią.

W związku z większą niż wcześniej zakładano liczbą testowanych, udało się także obniżyć cenę testów komercyjnych do 500 złotych. Nowa cena będzie obowiązywać już od najbliższej soboty. Organizatorzy przypominają, że na testy komercyjne nie trzeba się rejestrować. Wszelkich formalności można dopełnić na miejscu, bez wysiadania z auta. Punkt przyjmuje również rowerzystów i pieszych.

 

Wsparcie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej oraz Fundacji Lekarze-lekarzom

Działalność punktu wspiera także Dolnośląska Izba Lekarska i prowadzona przez nią fundacja „Lekarze-lekarzom”. Fundacja udostępni swoje konto bankowe, na które każdy chętny będzie mógł wpłacić datek na kolejne testy dla medyków. Już w weekend zostanie także uruchomiona zbiórka na platformie zrzutka.pl, której celem będzie zbieranie kolejnych środków na testy.

 

Wynik testu w języku obcym na życzenie

Wyniki testu można otrzymać bezpłatnie także w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim i czeskim. Szczególnie przydatna może się okazać ta ostatnia opcja, bo czescy strażnicy graniczni wymagają zaświadczenia o negatywnym wyniku badania wystawionego nie wcześniej, niż 4 doby przed planowanym przekroczeniem granicy. Do punktu trafiło już kilka osób, które zostały odesłane z przejścia przez pograniczników.

 

 

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Dojazd

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

X