Wyścigowa wystawa z przesłaniem na Stadionie Wrocław

Wystawa pojawi się na esplanadzie Stadionu Wrocław, na wysokości trybuny D i będzie stanowić część wydarzeń organizowanych tego dnia w sektorze rodzinnym. Jej otwarcie nastąpi pół godziny przed sobotnim spotkaniem Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Instalacja jest autorskim projektem Macieja Dreszera, 19-letniego kierowcy wyścigowego z Tarnowa, ubiegłorocznego triumfatora w pucharze TMG GT86 Cup na niemieckim torze Nürburgring. Wystawa ma formę “fotograficznych” sześcianów o wymiarach 2 x 2 m. Towarzyszą jej sportowe rekwizyty – w tym unikatowa wyścigowa Toyota TMG GT86 CS-V3 w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym samochodem w styczniu tego roku Maciej Dreszer ścigał się w słynnym 24-godzinnym wyścigu Hankook 24H Dubai w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Część wystawy będą stanowiły również zdjęcia drużyny Śląska Wrocław, a piłkarze odwiedzą ekspozycję żeby obejrzeć fotografie.

Pomysł na niecodzienną instalację narodził się podczas sportowych podróży Maćka po świecie. Największe wrażenie wywarła na nim wizyta na Bałkanach, które odwiedził w 2014 roku jako członek zespołu narodowego Race National Team Poland. „W byłej Jugosławii widziałem zaminowane pola i elewacje domów mieszkalnych z dziurami po kulach. Tam wciąż w powietrzu wisi wojna” – wspomina Maciej Dreszer.

Wystawa miała premierę w marcu tego roku na rynku w Tarnowie, rodzinnym mieście Maćka, a teraz projekt ruszył w Polskę. Tej wiosny instalacja odwiedzi najważniejsze obiekty sportowe w kraju, będzie towarzyszyć istotnym wydarzeniom sportowym i zobaczą ją dziesiątki tysięcy  kibiców. 12 kwietnia wystawa uświetniła otwarcie sezonu na jednej z polskich „świątyń” żużla – na stadionie Unii Leszno.

 

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Dojazd

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

X