Usługi

Przy Stadionie Wrocław dostępny jest mobilny punkt pobierania próbek do badań na obecność SARS-CoV-2. Otwarty jest w dni powszednie od 8.00 do 10.00. To punkt typu „drive-thru”, do którego wjazd możliwy jest wyłącznie bramą „A” od strony Al. Ślaskiej.

 

Wiosną z badania skorzystało sporo osób. Organizatorzy przebadali ponad 3000 chętnych, w tym, dzięki wsparciu Prezydenta Jacka Sutryka, MPWIK SA oraz znanych wrocławskich prywatnych klinik setki wrocławskich medyków za darmo.

Jak wygląda badanie

Wymazy będą pobierane bez wysiadania z samochodu, po uchyleniu szyby. Wcześniej każdy chętny zostanie poproszony o wypełnienie formularza zgody na badanie oraz wylegitymowanie się dowodem osobistym. Formularz można także pobrać ze strony: www.testcovidwroclaw.pl i wypełnić w domu. Wtedy samo badanie to kwestia 2-3 minut od podjazdu do punktu do odjazdu. Pracownicy punktu będą w profesjonalny sposób zabezpieczeni w kombinezony ochronne z atestem do pracy z wirusami, specjalne maski, gogle oraz przyłbice. Samo pobranie trwa kilkanaście sekund, nie jest bolesne, następuje przy użyciu specjalnej żelowej wymazówki, którą z gardła pobiera się znajdującą się tam wydzielinę. Tak pobrana próbka trafia do specjalnego pojemnika, a następnie przewożona jest do laboratorium.

Organizatorzy punktu zapowiadają także, że istnieje możliwość badań wyjazdowych dla większej grupy osób, np. w zakładach pracy i urzędach.

Wynik nawet w tym samym dniu.

Analiza genetyczna będzie wykonywana tzw. metodą real-time PCR (RT-qPCR). Jest to jedyna metoda rekomendowana przez Światową Organizację  Zdrowia do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, charakteryzująca się wysoką czułością i specyficznością bliską 100%. Zastosowana metoda pozwala na wykrycie infekcji nawet jeżeli badana osoba przechodzi ją bezobjawowo, zapewniają organizatorzy. Wynik, na życzenie badanego, będzie również wystawiany w języku obcym – angielskim, niemieckim rosyjskim, czeskim i ukraińskim. Taką potrzebę trzeba zgłosić personelowi przed wykonaniem testu i zostanie to zaznaczone na druku skierowania. Wynik badania będzie udostępniony badanemu do 48 h, a w szczególnych przypadkach do 72 h. Badani będą przyjmowani bez limitu.

Badania odpłatne

Informacje pod numerem: 517 595 962

Badania wykonywane są bez rejestracji, wystarczy podjechać do punktu i na miejscu dopełnić formalności bez wysiadania z auta. Wymazy będą pobierane także tym, którzy zgłoszą się do punktu pieszo lub na rowerze Osoby, które zgłoszą się po wyczerpaniu tego limitu, będą zapisywane na kolejny dzień i przyjmowane jako pierwsze. Badanie można opłacić na miejscu bezdotykowo kartą lub odliczoną gotówką. Cena badania to 400 zł.

Więcej szczegółów na www.testcovidwroclaw.pl

 

Stadion Wrocław

Al. Śląska 1
54-118 Wrocław

Dojazd

Tel. +48 71 77 68 000
Tel. +48 71 77 68 011
Fax +48 71 77 68 001
biuro@stadionwroclaw.pl

X